Světlo v interiéru

Moderní bydlení se v dnešní době vyznačuje především dostatkem prostoru a světla v interiérech. V takovém prostoru se opravdu dobře bydlí, člověk v něm mívá dobrý pocit. Velice důležité jsou také použité barvy v interiérech a moderních doplňků – jako jsou různé ozdoby, designové prvky a dekorace. Jedním ze zajímavých designových prvků v interiéru je schodiště a jeho zábradlí.

Nerezové zábradlí

Nejčastěji bávají v interiérech vidět nerezová zábradlí. Tato zábradlí jsou velice praktická, jsou jednoduše montovatelná a nevyžadují žádnou speciální povrchovou úpravu. Jejich předností je také značná materálová variabilita, kombinace s ostatními materiály je prakticky neomezená. Schodiště a zábradlí z nerezu je možné umítit prakticky do jakéhokoli interiéru.

Střešní světlíky nad schodištěm

Pro lepší světelnost v interiéru se často používají střešní světlíky. Jde vlastně o jakési světlovody, které vedou ze střechy do místnosti. Přivádí tím do interiéru přirozené světlo. Je to praktické hlavně tam, kde nejsou k dispozici okna. Střešní světlíky slouží také k přirozenému větrání a v průmyslových objektech také k odvodu kouře a zplodin.

Střešní světlíky v domech mívají mechanické nebo elektrické ovládání. To v těch případech, že je nuté z nějakých důvodů tento světlík ovládat. Často bývají střešní světlíky pouze statické, připevněné ke střešní krytině.