Podzim v interiéru

Je tu podzim a s ním jistě řada z vás zatoužila po netradiční výzdobě interiéru svého domu. Ačkoliv u nás ještě není Halloween tak známý, pomalu, ale jistě proniká i do našich domovů a přináší nám celou řadu nápadů na skvělé dekorace, které si zamiluje každý. Přineste si do svého interiéru podzim i vy a nechte se unést kouzelnou halloweenskou atmosférou.

Jaké jsou barvy podzimu

Když se řekne podzim, většině z nás se vybaví nádherné přírodní barvy, jako jsou oranžové, hnědá, žlutá a zelená. Ano, právě ty jsou s podzimem neodmyslitelně spjaté, a proto by ve vašem interiéru rozhodně neměly chybět. Začít však musíte decentně a vždy mějte na mysli, že méně je někdy více. Pokud přehnaně nakombinujete různé barvy a tvary, bude prostředí působit naopak velmi nepříjemným a rušivým dojmem, což jistě nechcete. Dobře si proto promyslete, která barva bude v místnosti hrát prim, a které budou jen doplňkové a objeví se tak jen místy. Barvy ale musíte také kombinovat s ohledem na ty současné, které v interiéru máte. Pokud máte neutrální barvy jako jsou černá, šedá, bílá a podobně, pak jste za vodou a můžete se pustit do dekorování, pokud však interiér máte v nějakých veselých barvách, důkladně zvažte, jaké další k nim budou ladit.

Zajímavé tipy: Luxusní šperky, cestovní magazín a výhodné pojištění

Materiál si nasbírejte v přírodě

Výhodou podzimního dekorování interiéru je především to, že pokud nechcete pořizovat drahé ozdoby, nemusíte investovat do použitého materiálu ani korunu. Bohatě si totiž vystačíte s tím, co nasbíráte na podzim v přírodě. Začít můžete u pestrobarevného listí, které k dekoraci rozhodně využijte, protože nic vám do domova nepřinese nádech podzimu tak výrazně jako právě spadané podzimní listí. To můžete na menších větvičkách vystavit ve váze nebo z jednotlivých listů vytvořit řetěz, který zavěsíte do okna. Děti mohou listy lepit na výkres a vytvářet tak další umělecká díla, která si pak vystavíte v obývacím pokoji. Z přírody si toho ale může přinést mnohem více. Nasbírejte si například i šípky, jablka a kaštany. Z šípků lze opět velmi snadno navlečením na provázek vytvořit řetěz nebo je můžete vsypat do velké skleněné místy a dozdobit podzimními motivy. Jablka vystavte v míse na stole jen tak nebo je nakrájejte na kolečka, aby vám vznikly uprostřed hvězdičky a usušte je. Podobným způsobem můžete sušit i plátky citronu nebo pomeranče, což jsou velmi oblíbené dekorační materiály, které využijete nejen na podzimní, ale i vánoční výzdobu. A co s nasbíranými kaštany? Patrně víte, že nejlépe se s nimi tvoří různé postavičky a to pomocí špejle. Vyrobte si s dětmi několik postaviček a zvířátek, které vystavte na polici nebo na stůl. Na každou vaši návštěvu tak dýchne podzim a budete si společně moci vychutnávat jeho kouzelnou atmosféru.