Zařizujeme dětský pokoj

Máte doma dítě? Pak budete jistě jednou postaveni před důležitý úkol a tím je zařizování dětského pokoje. Ačkoliv to možná může na první pohled vypadat na snadný úkol, opak je pravdou. I dětský pokoj má svá pravidla, která by se měla dodržovat. Důraz je kladem především na pohodlí dítěte, ale také na jeho zdraví. Víte, jakou židli pořídit k psacímu stolu nebo kde vhodně umístit osvětlení?

Podlaha

Při zařizování místnosti budeme pochopitelně začínat samotnou podlahou. Ta by měla odrážet především věk vašeho dítě. zatímco malé dítě bude mít mnohem radši koberec s veselými motivy, starší dítě dá přednost plovoucí podlaze, která je snazší na údržbu. Využít ale můžete i kombinace obojího, ale v takovém případě nezapomeňte koberec, který bude na podlaze volně, dobře upevnit, aby neklouzal. Potřebovat budete patrně i postranní lišty, které nejen pomáhají zpevnit pokládku podlahy, ale také zabraňují oděrkám při nárazu hračky nebo židle.

Psací stůl

Nezbytnou součástí dětského pokoje je psací stůl. Pokud je vaše dítě ještě malé, postačí nízký stolek s nastavitelnou výškou židle a opěrátka. Školák už ale bude potřebovat kvalitní psací stůl s dostatečným prostorem pro odkládání věcí a pracovní plochou. Ke stolu by měla být praktická kancelářská židle, která opět bude disponovat potřebnou možností nastavení výšky. Důležité bude také správné osvětlení pracovní plochy. Stůl by bylo dobré situovat k oknu a stolní osvětlení, případně nástěnné, umístit podle toho, zda je vaše dítě pravák či levák. V žádném případě by si totiž rukou nemělo stínit na pracovní plochu. Ta by měla být pokud možno co nejpřehlednější, takže ji opatřete například stojanem na psací potřeby a zbytek věcí uložte do boxů, aby na stole zbytečně nezabíraly místo. Boxy můžete rovnat na sebe nebo do polic, čím ušetříte další místo v dětském pokoji a vaše dítě tak bude mít větší prostor pro své hry.

Tip pro vás: půjčky, pojištění a filmový magazín

Postel

Důležité je ale také místo pro odpočinek. Postel by měla být prostorná a s měkkou matrací. Pokud si vaše dítě rádo čte, nezapomeňte ani na patřičné osvětlení u postel. Některé děti se navíc bojí tmy a potřebují mít i v noci v pokoji rozsvíceno. To zajistěte zakoupením speciální dětské lampy do zásuvky, která vrhá jemné světlo, které pokoj osvítí, ale zároveň umožní klidný a nerušený spánek. Jestliže máte děti dvě a nemáte dostatek prostoru pro dvě postele, nechejte si vyhotovit postele patrové. Ty už nemusí být klasicky uložené přesně nad sebou, ale mohou tvořit i šikovné úložné prostory, které vždy v dětském pokoji naleznou své využití. Oblíbené jsou například komplexy dvou postelí, které obsahují i menší knihovnu a police na drobnosti. Nebojte se být kreativní a dopřejte svým dětem nápaditý pokoj, ve kterém se budou cítit vždy skvěle.