Jak připravit domov na příchod kočky

Pokud se rozhodněte pořídit si domů kočku, je zapotřebí se na tento den pořádně připravit. Zkrátka udělat doma kočce naprosté pohodlí, aby se jí u vás dobře žilo.

To nejzákladnější

Aby u vás byla kočka skutečně ráda, je zapotřebí pro ní připravit to nejzákladnější. Tedy místo, kde bude kočka spát, misku s vodou a krmivem a pokud se bude jednat o kočku, která bude žít pouze v bytě, tak také záchod.

Kde bude kočka spát tak úplně neurčujete vy, ale spíše ona sama. Tedy sama si najde místo kde se uvelebí a tam jí také přenesete pelíšek. Co se misek týče, tady není zapotřebí příliš velkého vmýšlení. Vybírejte takové misky, ze kterých se bude dobře kočce pít a jíst. Se záchodkem je to o něco složitější. Vybírat můžete z celé řady druhů, kdy některé jsou jen obyčejnou vaničkou se stelivem, ovšem existují i takové, které jsou jakousi uzavřenou budkou, ze které neline žádný zápach a kočka v ní má dostatek soukromí.

Zábava

Pokud kočku chováte pouze doma, je dobré také, aby byla co nejvíce zabavená. Je tedy potřeba pořídit co největší množství hraček, které budou kočku skutečně bavit. Dále je dobré, aby měla doma škrabadlo, tedy místo, kde si bude moci krátit drápky a porůznu si hrát. Velikost škrabadel je různá a vždy záleží na tom, kolik prostředků na danou věc máte. Ovšem u koček platí, že čím rozmanitější škrabadlo je, tím lépe.

Zodpovědnost

Nejdůležitější věcí, kterou se však musíte vybavit je zodpovědnost. Mít doma kočku vyžaduje velké množství péče a času navíc. Je tedy vždy dobré si její pořízení dopředu pořádně promyslet a zvážit například to, že během dovolené se vám o kočku bude muset někdo starat atd.