Probuďte vánočního ducha a rozsviťte stromeček, okna i celý dům.

Patříte také ke klasickým domácnostem, kde se během adventu i vánoc zapalují svíčky?

Zdobíte svůj příbytek záplavou vánočního osvětlení v mnoha barvách i typech?

Osvětlit můžete vánoční stromeček, okna, nábytek, zahradu, zkrátka vše, co vás napadne. Co si můžete na trhu pořídit, vám napovíme v našem článku. Bez LED osvětlení nejsou vánoce to pravé ořechové, a jestli se chystáte si nějaké pořídit, musíte věnovat co největší pozornost výběru.

Rozhodně však využijte nabídky internetových obchodů a nenakupujte osvětlení v tržnici, kde často seženete velmi nekvalitní výrobky, které mohou vánoční svátky pokazit.

Jaké produkty můžete pořídit?

Vánoční osvětlení vnitřní i venkovní lze zakoupit v mnoha podobách. Rozmanité světelné řetězy, LED rampouchy, světelné kabely, dekorativní LED řetězy a různé LED systémy či vánoční světelné dekorace.

Proč kupovat LED osvětlení?

LED vánoční rampouchy patří v posledních letech k žádaným výrobkům, protože mohou ozdobit prakticky cokoliv. Stromek v obýváku, zábradlí v předsíni, záhony na zahradě nebo živý plot kolem domu. Největší výhodou LED technologie je fakt, že nevytváří absolutně žádné teplo, nemusíte se tak bát jakéhokoliv rizika.

Další z mnoha výhod je značná energetická úspora, což umožňuje vytvořit skutečně bohatou záplavu světel, aniž by to zbytečně zatížilo váš rozpočet nadměrnou spotřebou energie.

Vybíráme správné vánoční osvětlení

Nezapomeňte při nákupu rozlišovat venkovní a vnitřní použití. Občas se na trhu vyskytne i takový výrobek, který se tváří jako vhodný pro použití ve venkovních prostorech, ale vůbec tomu tak není.

To samé platí i v případě vnitřního osvětlení, o kterém nesolidní prodejci tvrdí, že se může pověsit na zahradě. Na to si musíte dát velký pozor, protože nekvalitní osvětlení může nejen způsobit požár a ohrozit domácnost i její obyvatele, ale pokazit celé vánoční svátky.

Nakupujte vždy u ověřených prodejců a vyhýbejte se tržnicím. Pro venkovní použití vždy kupujte takové výrobky, které jsou v gumovém kabelu, mají dvojitou izolaci a bezpečnostní krytí aspoň IP44.

Svítící LED kabely

Jestli toužíte po eleganci a nádechu luxusu, jsou LED kabely tím pravým. Jsou krásné nejen ve žluté, ale i v jednotlivých barvách. Nejvíce vhodné jsou na ozdobu domu, kdy pomocí světelného kabelu kopírujete jednotlivé hrany domu. Kdo má u domu terasu s podpěrnými sloupy, pak je může obtočit právě tímto kabelem. Podobně se dají využít i na obrubu záhonů.

Vánoční světelné řetězy

Mezi nejoblíbenější druh patří venkovní LED řetězy v různě barevném provedení, ale dbejte na to, aby bylo osvětlení plně certifikované a splňovalo podmínky vyhlášky 50. Kvalitní řetězy proto nikdy nekupujte na tržnici.

Teple bílé LED řetězy jsou dokonalé do interiéru, protože dokážou navodit uklidňující atmosféru, kdežto studeně bílé se hodí ven, kde můžou perfektně osvítit některý z jehličnanů, případně živý plot.

LED rampouchy

Chystáte se pořádat vánoční večírek s přáteli a rodinou? Pak není nic vhodnějšího než světelné rampouchy. Dají se bez problémů zavěsit na párty stan, terasu nebo třeba nad vchodové dveře. K těm nejoblíbenějším patří LED rampouchy, které jsou vybaveny efektem padajícího sněhu, což můžete v obchodě najít jako vodopádový efekt.

Do zimní zahrady se hodí rampouchy v jakémkoliv tvaru a provedení, skvělé jsou také v solárním provedení. Když zkombinujete LED rampouchy v teplé bílé barvě a LED řetěz v modrém či červeném provedení, získáte úchvatný odstín pro výzdobu oken.

Svítící síť

Tento druh osvětlení je perfektní pro košaté stromy na zahradě nebo k ozdobení pokojových rostlin. Když síť použijete jen na korunu jakéhokoliv stromu a přidáte k ní jednobarevný světelný řetěz, pak se dozajista kouzlo vánoc povede.

Vánoční osvětlení je ideální příležitostí, jak můžete svým blízkým i přátelům ukázat své tvůrčí schopnosti. Stačí jen vybrat ty nejvhodnější kombinace světel. Co takhle trocha inspirace?

Pokud patříte mezi fanoušky Harryho Pottera, pak pro Vás máme ideální řešení, jak vyzdobit svůj dům a přitom oživit tento fenomén, kterým žilo mnoho milionů diváků po celém světě. Mrkněte na úchvatné video, které pomocí světelných efektů a dekorací zachycuje průřez celou Potterovskou ságou. Ke zhlédnutí zde.