Proč si pořídit rekuperaci? Ušetříte za vytápění a budete dýchat zdravý vzduch

Slyšeli jste mnoho chvály na rekuperační jednotku? Uvažujete o jejím pořízení, ale nejste si jisti, zda je rekuperace vzduchu Pardubice vhodná i pro váš dům či byt? Tyto otázky a mnoho dalších dotazů vám zodpoví právě tento článek.

Co je rekuperace?

Není vám pojem rekuperace příliš známý či netušíte, k čemu je taková rekuperace dobrá? Rekuperace je systém řízeného neboli nuceného větrání. Ve své podstatě se skládá ze dvou částí – rekuperační jednotky a rozvodného potrubí. Princip rekuperace spočívá v přivádění čerstvého vzduchu z vnějšího prostředí a odvádění odpadního vzduchu. V zimních měsících dochází k ohřevu čerstvého vzduchu, díky tomu tak nedochází k ochlazování vzduchu při větrání. Rekuperační jednotky Hradec Králové lze dělit na pasivní a aktivní, kdy pasivní rekuperace nevyžadují další zařízení. Aktivní rekuperace pak využívají tepelné čerpadlo pro vytápění a ohřev vody.

V čem vám bude rekuperace nápomocná?

Mezi hlavní výhody rekuperace patří především snížení tepelných ztrát z obytného prostoru, takže přináší výraznou finanční úsporu energie za vytápění v zimních měsících. Rekuperace přispívá k udržování stabilní teploty v domě či bytu. Využití rekuperace v domácnosti také zvyšuje kvalitu vzduchu v daném prostoru. Chrání domácnost před vznikem plísní a vniknutí bakterií obsažených ve vzduchu. Využití rekuperace v domácnosti má tak prospěšnost pro alergiky a astmatiky, ale samozřejmě i pro ostatní lidi, jelikož brání před vdechováním nebezpečných látek z ovzduší.

Značnou nevýhodou rekuperace jsou její vyšší pořizovací náklady. A také je třeba pravidelně zajistit servis na čištění potrubí či výměnu filtračního materiálu, což je dnes zcela běžnou záležitostí u téměř každého zařízení.

Obraťte se na odborníky

Chcete se o využití rekuperace Hradec Králové dozvědět více či si ji pořídit? Obraťte se na odbornou firmu Recu-Clim, která zajišťuje rekuperační jednotky ve městech Pardubice a Hradec Králové.