Sluha, který toho moc nenamluví
Zná to asi každý, přijdete domů, odhodíte věci na první židli, kterou potkáte. Jak již název článku napovídá, tomuto se lze vyvarovat právě díky tomuto pomocníkovi. Tento sluha totiž rád a bez námitek pomáhá s udržováním pořádku. Již při jeho výběru však musíme zohlednit několik kritérií. Jedním z nich je, kolik členů rodiny jej bude využívat. Sluha, který je konstruován na věci jednoho člověka na sobě neunese oblečení dalších dvou členů rodiny. Nebo unese, ale efekt pořádku se jaksi vytrácí. Každý sluha je totiž konstruován pro konkrétní počet osob, které jej budu využívat. Proto má na sobě určitý počet ramínek a tyček. Při výběru se nenechte okouzlit hned prvním, který se vám postaví do cesty. Němý sluha by měl být především praktický, proto ho také pořizujeme.
Kam s ním?
Němý sluha by měl mít své stálé místo. Pravděpodobně budete volit místo, kde se ráno oblékáte a večer svlékáte. Ideální je místo poblíž skříně nebo zrcadla, kde si připravujete oblečení na další pracovní den. Pro děti mají výrobci dnes i speciální kousky, jako je například sluha ve tvaru stromu. Nevybrali jste vhodného pomocníka? Nezoufejte! Pakliže se vám dispozičně líbí, ale nehodí se barvou, přebruste jej a natřete vaší požadovanou barvou. Sluhu si můžete vyrobit také sami. Využít se dá téměř cokoliv, staré židle, trámky, ramínka. Fantazii se zkrátka meze nekladou.
Výhody a nevýhody
Tento pomocník má spíše samé výhody. Zaměříme-li se nejdříve na jeho nevýhody, nelze mu téměř nic vytknout, snad jen jeho omezené vlastnosti. Pokud jej budeme přetěžovat, je jasné, že materiál časem povolí a sluhu budeme muset vyměnit či opravit. Materiálů, ze kterých se sluha vyrábí, je mnoho. V podstatě jsou to všechny materiály, které lze využít jako stavební. V praxi to znamená, že lze použít dřevo, kov, plast, hliník a další.