Stydíte se za fasádu svého domu? Tak si ji nechte vyčistit!

Téměř všichni vaši sousedé mají domy jako ze škatulky, jen ten váš vypadá, jako by toho měl za sebou snad až příliš mnoho? Realita je ovšem taková, že máte novější fasádu než mnozí z vašich sousedů. Jak je možné, že tak rychle ztratila původní krásu? A nabízí se vůbec nějaký způsob, jak fasádu dostat do původního stavu?

Máme pro vás dobrou zprávu. Fasáda lze vyčistit tak, aby vypadala jako nová. I vy se můžete opět vracet do pěkného domu, ve kterém se vám bude příjemně bydlet. Navíc nejde pouze o estetiku – čištění fasády má význam také z hlediska životnosti a funkčnosti materiálu. Udržovaná fasáda vydrží mnohem déle, což vám ušetří vám spoustu starostí i finančních nákladů.

Význam pravidelného čištění fasády

Dle odborníků je vhodná periodicita čištění fasády v rozmezí 5 až 8 let. Majitelům zateplených fasád však doporučuji ještě častější údržbu. Přítomnost nečistot narušuje strukturu materiálu, ve kterém se následně tvoří mikrotrhliny i větší trhliny.

Dalším důvodem pro údržbu fasády je zachování ceny nemovitostí. Dům s udržovanou fasádou má větší tržní hodnotu, a navíc lze rychleji prodat.

S čištěním vám pomohou odborníci

Otázka zní: Jak čistit fasádu? Můžete tak učinit vlastními silami – pronajmout si lešení, zakoupit kvalitní čisticí prostředky a pustit se do časově i fyzicky náročné práce s nejistým výsledkem. Připravte se na to, že hrubší nečistoty nelze odstranit bez profesionální techniky.

Pro odborníky je mytí fasády každodenní rutinou. Vědí, po jakých čisticích prostředcích sáhnout, a navíc mají k dispozici stroje na bázi tryskání pískem. Poradí si se všemi druhy nečistot, a dokonce i s graffiti.

Chcete se podívat na ukázky důkladně vyčištěných fasád? Fotogalerii a další praktické informace najdete na www.ars.cz.