Zařiďte si domov ve francouzském stylu

Každá hospodyňka se těší na to, až si bude moci zařídit domácnost přesně podle sebe. Vyberete si barvu, kterou vymalujete stěny, položíte koberce či dlažbu a jako třešnička na dortu je výběr nábytku a tedy i styl, v jakém bude vaše domácnost zařízena. To jakým způsobem si zařídíte svůj domov, totiž hodně vypovídá také o vaší osobnosti, a kde jinde by měl být člověk sám sebou, než právě doma. V poslední době se stal velmi oblíbeným takzvaný provensálský neboli francouzský styl bydlení. Co si pod tímto termínem však představit?

Provensálský styl

Inspirace francouzským dekorem a výzdobou sahá až do 19. století. Právě tehdy se začal výrazně rozdělovat styl městský od toho venkovského. Zatímco do té doby udávala módu vždy dominantní Paříž, vytvořil se na druhé straně poněkud jednodušší dekor francouzského venkova, který mnohem více odpovídal potřebám a možnostem bydlení na venkově. Mluví-li se o francouzském venkovském stylu, má se na mysli především dekor oblasti Provence v jihovýchodní části Francie. Asi hlavním znakem tohoto stylu je rustikální vzhled celého interiéru. Jedním z důvodů obliby francouzského způsobu bydlení i v dnešní době, je tedy bezesporu také to, že do domova vnáší pohodu a klid bezstarostného venkova. Člověk má pocit, že je stále na dovolené na jihu Francie.

Přírodní barvy i materiály

Nemusíte se jej bát použít kdekoliv. Je jedno, zda bydlíte na venkově či ve městě, v domě či v bytě. I do městského bytu můžete díky Provence stylu vnést kus přírody. Jak ale dosáhnout toho, aby měl váš domov stejnou atmosféru jako francouzský venkov? Vše záleží na použitých materiálech a řemeslných výrobcích, díky nim bude váš domov klidnou oázou, kam se budete rádi vracet. Francouzský styl pracuje hlavně s přírodními materiály, jako je dřevo, pálená cihla a přírodní kámen. Nic nezkazíte ani navozeným dojmem omšelosti a patiny. Skvěle se tak dají využít i nějaké starší kousky nábytku z bazaru nebo po babičce. Nábytek však musí být velmi jednoduchý, téměř až strohý. Mnoho lidí si pod pojmem Provence styl vybaví především bílý interiér. Tak tomu ale ve skutečnosti není. Čistě bílá se téměř nepoužívá. Barevnost interiéru je sice spíše světlá, ale převládají útulně působící teplé odstíny barev, tedy nažloutlá, nebo odstín slonové kosti.

Riviéra Maison

Pokud tedy i vy toužíte po doteku francouzského venkova ve své domácnosti, určitě se podívejte na internetové stránky www.elmina.cz. Najdete zde jedinečnou nabídku firmy Riviéra Maison, která se návrhem a výrobou nábytku provensálského stylu zabývá. Sami si tak můžete vše vyzkoušet, prohlédnou a následně zakoupit ve zcela novém showroomu v Praze v Průhonicích. Kromě nábytku zde naleznete i celou řadu doplňků, které váš domov náležitě zútulní.