Zařiďte si pracovnu podle vašeho gusta

Práce z domova se stává stále více in. Díky tomu můžete pracovat v pohodlí vašeho doma, v klidu, aniž by vás nikdo rušil. Většinou je nutné připravit si doma alespoň pracovní kout či zařídit pracovnu. Pracovat z gauče či od kuchyňského stolu je neefektivní a také nezdravé pro váš kosterní systém. Zařiďte si proto doma pracovnu podle vašich představ a nároků.

Domácí pracovna

Pokud si můžete vybrat, je vhodné domácí pracovnu umístit do místnosti, která bude vzdálena od hlavních obytných částí, a to především z důvodu klidu, který budete potřebovat. Pokud na samostatnou pracovnu není u vás doma prostor, najděte si klidný kout v části obývacího pokoje či v ložnici. Vyberte si stůl, který bude svým designem ladit se zbytkem pokoje a nebude rušit celkový ráz místnosti. Snažte se pracovní kout umístit do klidnější a méně frekventované části místnosti.

Co nesmí chybět?

Základem je tedy již zmíněný stůl, pracovní židle, lampička, popřípadě police. Všechny kusy nábytku by měly ladit s designem místnosti. Myslete především na kvalitní židli, která by měla být pohodlná a poskytovat komfort. Přece jen na této židli strávíte mnoho času. Myslete i na kvalitní osvětlení pracovní plochy a dostatek úložného prostoru. Jako úložný prostor vám poslouží i kartonové boxy, které jsou dnes v dostání v zajímavých designech. Navíc vám umožní uschovat pracovní nepořádek před zraky návštěv.

Doplňky

Pracovní kout či pracovnu můžete doplnit o drobné doplňky, které by se však neměly stát rušivým elementem. Velmi in jsou jednoduché obrazy v černém rámu, menší květiny či železné dekorace. Myslete však především na to, abyste měli na pracovním stole dostatek místa. Umístit si na pracovní stůl můžete i difuzér či aromalampu, do které si nakapete povzbuzující esenciální oleje, které podporují soustředění, viz citrusové esenciální oleje.