Domácí posilovna
Vlastní posilovna je věc, o které mnoho lidí sní, ale jen málo kdo jí doma skutečně má, a přitom je to tak jednoduché. Stačí jen sehnat potřebné vybavení a prostor. Díky domácí posilovně pak nebudete utrácet majlant za permanentky, nebudete muset čekat na nářadí a vše si budete dělat přesně tak, jak chcete jen vy a nikdo vám do toho nebude mluvit. Pojďme se tedy společně podívat, jak na takovou domácí posilovnu.
Prostor:
Prostor je asi to první co byste měli začít řešit. Není potřeba nic velkého, efektivně cvičit se dá i na velmi malém prostoru. Ideální variantou je samostatná místnost, například nevyužitá garáž nebo sklep, dobře větratelná a v nejlepším případě i odhlučněná. Velikostně se v pořádku vejdete i do deseti metru čtverečních.
Vybavení:
Před samotným pořízením vybavení je dobré si uvědomit, čeho vlastně chcete dosáhnout. Ženy dávají vesměs přednost aerobnímu cvičení, které spálí jejich tukové zásoby a které jim pomůže vytvarovat tělesné křivky. Naopak muži dávají přednost tréninku na budování hmoty na rukou, hrudníku, břichu a zádech. Ke každému z těchto cílů slouží jiné pomůcky, které jsou také různě drahé. Nemusíte se hned dívat na cenovky těch nejlepších přístrojů. Mnohdy vám bude stačit i vaše vlastní vynalézavost. Před samotným pořízením všeho potřebného si také udělejte jasný plán, kam co postavíte, abyste měli v posilovně dostatek místa.
Několik zón
S rozestavěním náčiní se řiďte podle pravidel tří zón. První zóna by měla sloužit pro strečink a protažení vašeho těla. Na to vám bohatě postačí podložka na zemi. Druhá zóna by se měla zaměřovat na aerobní část. Zde máte na výběr mezi běhacím pásem a dalšími přístroji, ale bohatě vám postačí i obyčejné švihadlo či boxovací pytel. A poslední zónou je posilovací zóna. Zde se zřejmě neobejdete bez multifunkční posilovací věže či lavice. Ovšem mnoho možností poskytují také staré dobré činky, TRX systém, sandbagy, bulgarbagy a catlebelly.