Chystáte se na úpravu chodníku nebo příjezdové cesty? Bez této techniky se neobejdete!

Velké procento mužů jsou zkrátka přirození kutilové. Namísto toho, aby vkládali práce na svém pozemku a domově ostatním firmám, raději velice rádi volí svépomoc. To je na jednu stranu pěkné, ale na druhou stranu se můžeme často dostat do situací, kdy nemáme dostatek možností, jak se postarat o takové aktivity samostatně.

A to především v ohledu techniky, která pochopitelně čas od času chybí opravdu každému. Jednou z nejlepších možností pro takové kutily možnost zapůjčit si profesionální stavební techniku. Jakou ale můžeme očekávat v případě, kdy chceme zapracovat na vlastní venkovní dlažbě?Připravte se na práci se spoustou materiálu

Rozhodně počítejte s tím, že při práci na kvalitní dlažbě budete potřebovat pracovat s velkým množstvím materiálu. Jako první musí jít pryč původní skrývka nebo zemina do určité hloubky. Toho se sice dá docílit ručně, ale ruce a záda máme všichni jenom jedny. Ideální je tak pro vás půjčovna bagrů.

Bagr totiž použijete ještě v pokračujících pracích. Jakmile je základní skrývka již odstraněná, tak přichází na řadu příprava podloží, na které se dobře usazuje kvalitní dlažba. Tady se počítá s tím, že se stane podložím kombinace správného fragmentu štěrku a písku. Kombinace těchto dvou složek vám umožní vytvořit opravdu rovný a kvalitní povrch. Klasická půjčovna stavebních strojů vám přitom rozhodně nabídne i dostatek strojů pro manipulaci s materiálem na různé vzdálenosti. Vzhledem k potřebě odklidit původní skrývku a doručit dostatek štěrku a písku, je to rozhodně možnost na zváženou. Platit za aktivity řidiče plus objednaného stroje, by vás totiž vyšlo několikanásobně dráž.

Rovnání povrchu a usazování je už hračka

Jakmile je tato těžká práce hotová, tak za sebou rozhodně máte tu nejhorší část celé práce. Následně potřebujete zapracovat na tom, aby se vám povedlo dokonale vyrovnat povrch předtím, než budete usazovat samotnou dlažbu. V takovém případě vám postačí standardní vibrační deska půjčovna jich má jistě dostatek. Nejdříve srovnejte povrch a poté teprve usazujte dlažbu jako takovou. I tu můžete velice opatrně například zaválcovat si usadit tak, aby dokázal dokonale zapadnout. Do spárů se poté ještě vmetá křemičitý písek, který zajistí aby se dlažba časem nezačala rozpojovat.