Topíme dřevem
V dnešní době, kdy se neustále zvedá cena plynu nebo elektřiny sahá čím dál více domácností po možnosti topit doma dřevem. Pokud vlastníte dům, máte výchozí pozici mnohem jednodušší. Pokud jste již při stavbě domu plánovali, že si sem tam v zimě přitopíte krbem, pak máte téměř vyhráno.
Kombinované topení
Kombinovat více druhů tepla se v dnešní době doporučuje asi nejčastěji. V tomto případě nemusíte ráno vstávat, protože vám sepne buď plynový kotel anebo elektrické vytápění. Vy pak pohodlně nastartujete domácnost ke každodennímu provozu. Až během dne můžete rozdělat oheň v krbu. Z pohledu finanční náročnosti je vytápění dřevem jednoznačně nejlevnější varianta. Používáním dřeva taktéž šetříte životní prostředí, neboť při spalování dřeva se nevytváří skleníkové plyny. Moderní krbové vložky disponují dvojím spalováním. V praxi to znamená, že kouř, který by normálně stoupal do komína, se v krbu ještě jednou spálí, což má za následek maximální vytěžení tepelného deficitu z toho paliva.
Výhody a nevýhody topení dřevem
Dřevo je ekologické palivo, kterým šetříte životní prostředí. Dále je velmi ekonomické, což má za následek více ušetřených financí. Obrovskou nevýhodou oproti jiným energiím je jeho skladnost a zpracování. Pokud totiž chcete ještě více ušetřit, dřevo koupíte nenařezané a nenaštípané. Každý takový proces jeho výslednou cenu totiž zvedá. Dalším problémem je jeho skladování. Pokud máte dřevník, kde můžete dřevo bez problémů skladovat, pak je všechno v pořádku. Dřevo by mělo být na vzdušném místě, avšak stále v suchu, aby mohlo případně vysychat. Možná největší nevýhodou pro někoho může být jeho váha. Váhou je zde myšleno neustálé nošení dřeva do domu, a to za jakéhokoliv počasí, což může být jak v zimě, tak v deštivém období velmi nepříjemné. Obecně se ale vytápění dřevem doporučuje.