Jak opticky zvětšit byt

Pokud bydlíte v bytě, která nepatří mezi největší a lámete si hlavu s tím, jak jej alespoň opticky zvětšit, měli byste se řídit několika pravidly, které si nyní povíme.

Tmavým barvám řekněte ne!

Pokud chcete vaše místnosti opticky zvětšit, pak byste měli za svou dvorní barvu vzít bílou. Ta je sice strohá, ale její strohost můžete nahradit například zajímavými a barevnými dekoracemi a doplňky. Pokud máte s bílou nepřekonatelný problém, pak volte většinou světlé odstíny a spíše studené barvy. A pokud budete na tmavé přeci jen trvat, vymalujte jí jen jednu stěnu.

Zrcadla

Zrcadla jsou skvělým způsobem, jak místnost opticky zvětšit na co největší maximum. Zrcadla si pořiďte pro vestavěné skříně, ale i na stěny či jako solitérní nábytek. Mějte zrcadla v koupelně, obýváku, ale klidně i ložnici.

Světlo

Světlo v místnosti byste rozhodně neměli podceňovat a měli byste jej mít vždy dostatek. Tmavé kouty vám totiž budou opticky polykat obrovské množství prostoru. Je tedy dobré mít hlavní centrální světlo a k němu celou řadu menších zdrojů světla, které nejen že opticky prostor zvětší, ale zároveň se postarají o příjemně útulnou atmosféru v celé místnosti.

Světlá podlaha

Mnohdy se zapomíná i na význam odstínu podlahy, u kterého opět platí čím světlejší, tím více prostoru bude v dané místnosti vytvářet. Určitě se vyhýbejte velkým kobercům, které prostor opticky zmenší.

Chytré využití prostoru

I v malé místnosti dokážete najít celé množství úložných prostor, kam můžete dávat věci, které zrovna nepotřebujete. Stačí jít jen na věci chytře a být trochu vynalézaví. Využívejte nejrůznější výsuvné a zásuvné systémy a multifunkční nábytek.