Vybíráme domácí trezor
V každé domácnosti se nepochybně nachází cennosti, o které za žádnou cenu nechceme přijít. Jak ale tyto věci zabezpečit, aby je případní nezvaní hosté v domě vůbec nenašli nebo se k nim alespoň špatně dostávali? V následujících řádcích se dočtete, jak této nechtěné ztrátě zabráníte.
Neusnadňujte hledání
Prvním rozhodnutím při zabezpečení vašich cenností je často ochrana před krádežemi. Pokuste se proto případným nechtěným zájemcům o váš zlatý řetízek cestu maximálně znepříjemnit. Zásadním pravidlem je nenechávat cennosti volně odložené. Rodinné cennosti však nemusí odnést jen zloděj. Myslete také na požár, povodeň či různé formy záření. Pokud se však rozhodnete trezor pořídit, jistě si nechte poradit od odborníka. Ten vás upozorní na veškeré výhody i nevýhody. Investice do trezoru nejsou nijak závratné, pokud se rozhodnete pro trezor na pár hodinek či řetízků.
Pozor na umístění
Veškeré trezory do hmotnosti jedné tuny musí být dle norem pevně ukotveny. Proto je vhodné si jejich umístění předem rozmyslet. Existuje několik druhů zařízení. Trezory do zdi, volně stojící nebo například do podlahy. Proto se bude jejich instalace, cena i umístění lišit. Je potřeba také zohlednit rozměry, otevírání dvířek. Nezapomeňte, že jakmile bude trezor umístěn a ukotven, nebude již možné s ním jakkoli manipulovat, pomineme-li jeho vybourání, čímž dojde často k jeho nevratnému poškození díky několika úrovním zabezpečení. Dále doporučujeme pořídit trezor, který kombinuje elektrické i mechanické zabezpečení. To vám usnadní přístup do trezoru i v případě, že vypadne elektrický proud a vy budete odkázání na svou sílu. Počítejte s tím, že nákup trezoru není zrovna levná záležitost. Ceny jsou různorodé a odvíjejí se právě od jeho umístění či zabezpečení. Na jeho ceně však nedoporučujeme šetřit, neboť chrání hodnotu často mnohonásobně vyšší.