Vyplatí se pronájem stavebních strojů? Záleží na situaci

Kdy se pronájem stavebních strojů vyplatí, a kdy naopak ne? Pokud vás zajímá odpověď, pak si rozklikněte tento článek. Tam ji totiž najdete. Půjčovna bagrů Praha se může pochlubit rozsáhlým vozovým parkem. Může se ale pochlubit také přívětivým ceníkem? To je otázka, na kterou se pokusíme najít odpověď v následujících řádcích.

Je to opravdu levnější

Říká se, že půjčovna minirypadel je v porovnání s koupí samotného vozu výrazně levnější. Otázkou ale zůstává, jestli je to opravdu pravda. Odpověď je jednoduchá – záleží na tom, z jakého úhlu se na tento problém podíváte. A hlavně na tom, jak dlouho a intenzivně vlastně budete daný stroj používat.

Nejlepší situace, na které si to můžeme ukázat, je založení stavební společnosti. Jestliže si i vy budete chtít takovou firmu založit, pak mějte na paměti, že vás to vyjde dost draze. Především na samotném začátku, kdy bude potřeba všechno nakoupit a zajistit. Pro začátek je tedy mnohdy lepší si některé stroje vypůjčit. Můžete tak ušetřit i několik milionů pouze tím, že si daný vůz pronajmete.

Vyplatí se to?

Půjčovna rypadel ale skvěle poslouží i v případě, kdy půjčovaný stroj příliš často nepoužíváte. Když jej potřebujete pouze na několik dní v roce, pak je opravdu rozumnější si jej vypůjčit. Bude vás to stát mnohem méně peněz. A to nejen za samotný nákup, ale především údržbu. Aby váš stroj mohl dobře fungovat, budete se o něj muset dobře starat a opečovávat jej. Právě to dělají například v Isermatu. Tam svoje stroje neustále kontrolují a hlídají, aby byly v dobrém stavu. Do vašich rukou se pak dostanou jen ty nejlepší stroje, které jsou plně funkční.

Jestliže ale budete stroj používat pravidelně, pak se dlouhodobý pronájem příliš nevyplatí. Dříve nebo později byste totiž překročili pořizovací cenu a od té doby už byste šli jen a jen nahoru. Proto si před založením stavební společnosti dobře promyslete, jestli bude opravdu lepší stroj koupit, nebo si jej raději pronajmete. Vše si dobře spočítejte a následně proveďte rozhodnutí. Věříme, že se rozhodnete správně.