Fotografie tištěné na plátně jsou stálicí bytového designu

Holé zdi žádnému bytu na útulnosti nepřidají a neprospívají ani akustice místnosti. Nemusíte přitom být milionář, abyste si dokázali vyzdobit stěny vašeho bytu nádhernými a originálními obrazy. Stejného efektu jako s drahými díly z galerie můžete dosáhnout i s obrazy tištěnými na plátně, které jsou mnohem levnější a přitom vypadají stejně nebo ještě mnohem líp než díla světových mistrů.

Jaké technologie se používají pro tisk na plátno?

Obraz na plátně je vytištěn pomocí nejmodernějších technologií, které zaručují nejen dokonalou ostrost a zářivé barvy, ale i dlouhou životnost, která mnohonásobně převyšuje životnost běžné fotografie či plakátu. Za zlomek ceny tak získáte nádherné umělecké dílo, které přetrvá generace. Technologie pro tisk na plátno zahrnují speciální inkoustové tiskárny, používající až 12 různobarevných inkoustů, které dokonale a do hloubky probarví vlákna speciálního plátna a zajistí tak vašemu obrazu neuvěřitelně jasné a krásné barvy.

Jaké fotografie zvolit pro tisk na plátno

Obraz na plátně si můžete nechat vytvořit podle uměleckých fotografií, děl starých mistrů, nebo z fotografií, které zachycují důležité okamžiky ve vašem životě. Volba je jen na vás. Nezapomeňte však, že pokud použijete k tisku vlastní fotografie, měly by mít dostatečně vysoké rozlišení. Pro tisk na plátno je nutné fotografie zvětšit, což u nekvalitních fotografií s nízkým rozlišením způsobí rozmazání. Důležitá je také správná kompozice snímku.

Jedním z nejpopulárnějších výrobců foto obrazů v ČR je firma Printscreen.cz. Obrazy tisknou na vysoce kvalitní plátno pomocí nejmodernějších tiskových technologií, zahrnujících použití pigmentů odolných proti UV záření. Takto vytištěný obraz neztrácí barvy a je stejně nádherný i po mnoha desítkách let.