Pozorujte zvířata tak, jak jste je ještě nepozorovali

Fotografování zvířat je krásný koníček, umožní nám dostat se do kontaktu s přírodou a nafotit kouzelné momenty, které se jen tak nevidí. Existují ovšem zvířata, která jen tak vyfotografovat nejdou, jedná se zejména o ohrožené druhy nebo tak divoká zvířata, která se hned polekají.

Pokud chcete zaznamenat zvířata, která běžne nevyfotíte, jsou pro vás vhodné fotopasti. Fotopasti jsou odedávna nejlepším přítelem přírodovědců, zoologů, myslivců, lovců, ochránců přírody a komukoliv dalšímu, kdo potřebuje zjistit přítomnost zvířat. Dříve byly fotopasti velkou vzácností a spousta lidí si je složitými způsoby vyráběla sama. Dnes se však již vyrábějí sériiově za příjemné ceny a disponují technologií, která vám umožní zvířata hravě pozorovat.

Princip fotopasti

Moderní fotopasti Acorn se umístí na strom, nebo na jakékoliv jiné msto. Jsou v maskovaném skeletu, který znich dělá dokonale nenápadné zařízení, nevšimnou si jich ani lidé, tedy kromě toho, kdo fotopast na dané místo umístil. Fotopast na místě vyčkává a monitoruje prostor před sebou, k tomu slouží vysoce citlivé čidlo, kterému nic neunikne, ani drobná zvěř. Reakce fotopastí jsou okamžité, snímek či videozáznam pořídí během zlomku sekundy.

Následně se pořízený snímek uloží na paměťovou kartu, v případě fotopastí s GSM zařízením se může snímek odeslat jako MMS na telefon nebo na email. Fotopasti sklízí po celém světě velký úspěch, jen v Čechách se s jejich pomocí podařilo zaznamenat výskyt rysů nebo vlků. S jejich pomocí je práce mnoha lidí mnohem jednodušší. Lesníci mohou s fotopastmi odhalit nejen škodnou zvěř, ale i zloděje dřeva. Myslivci mohou monitorovat výskyt zvěře a přítomnost pytláků. Přírodovědci a zoologové mohou zjistit přítomnost vzácných druhů zvířat, což zlepší informace o tom, kde se vyskytují a jak by se měly chránit. Fotopast Acorn si může pořídit každý a využívat tak výhod, jaké přináší.