Mít vlastní saunu má mnoho výhod

Mnoho lidí si myslí, že saunová objevili Američané, ale není tomu tak. Sauna však pochází z Evropy, zejména v severských oblastech. Finská sauna se stala velmi populární po celém světě. Ačkoli je velmi stará, sauna je stále velmi praktikována i v moderní době. Jedním z důvodů je zdravotní přínos, který sauna nabízí, přičemž ji terapeut a jednotlivci často využívají

V základní formě je sauna malá místnost nebo dům, kde se podává suchá nebo mokrá tepelná relace. 

Saunováním se zbavíte toxických látek v těle

Lidské tělo závisí na potu vycházejícím z jeho pórů, aby eliminovalo toxiny. Nadměrné pocení nabízí tělu vynikající médium k eliminaci toxinů, které mohlo absorbovat. Díky hlubokému působení na vaše tělo pomáhá sauna vylučovat toxiny z vašeho těla.

Sauna je skvělým pomocníkem při hubnutí

Sauna snižuje množství úsilí potřebného pro hubnutí. Vědci zpozorovali, že 20 minut sauny udržované na 75 °C může tělu pomoci spálit 500 kalorií. A to nic neděláte. Sauna je ideální tečkou za sportovním výkonem.

Sauna posiluje imunitní systém

Sauna energizuje bílé krvinky a tím posiluje váš imunitní systém.

Kromě toho napomáhá ke zdravemu srdci a ke správnému krevnímu tlaku.

Sauna zvyšuje váš výkon ve vytrvalostních sportech

Naše tělo má limit na množství tepla, které dokáže tolerovat. Časté používání sauny tento limit zvyšuje, čímž se zvyšuje i sportovní výkon.

Sauna udělá zázraky s vašimi vlasy

Sauna zlepšuje mazovou žlázu obsaženou v pokožce hlavy, která je zodpovědná za úpravu vlasů.

Mokré sauny jsou také dobře známé ve wellness průmyslu. Jsou také známé jako parní sauny nebo parní lázně. Mokrá sauna je malá uzavřená místnost s vlhkým teplem. Pomáhá také při mnoha zdravotních a kosmetických potížích.