Lamelové krytí bazénů je funkční a estetické

Pokud jste majiteli bazénu pak dobré víte, že neustále tahání nejrůznějších nečistot od brouků a listí až po větší mrtvé tvory, není vůbec nic příjemného. Řešením je krytí bazénu, které je ovšem poměrně dost drahou záležitostí. My se však dnes podíváme na levnější a dost možná i estetičtější řešení tohoto problému.

Velké množství bazénů je zakryto polykarbonátovou střechou, která ovšem výrazně mění vzhled celé vaší zahrady, popřípadě terasy. Existuje však daleko diskrétnější řešení, které poskytuje stejně účinné krytí. Jedná se o roletové lamely, které perfektně poslouží k zakrytí celé plochy bazénu. Jedná se o alternativu vhodnou pro všechny typy bazénů. Systém navíjení rolety lze umístit jak nad hladinu, tak také pod ní, díky čemuž je v podstatě neviditelná.

Systém lamelového krytí vám umožní zastřešit svůj bazén bez použití vodních lišt, tyčí či lan. Jedná se o velmi jednoduchý systém lamel, které na sebe navzájem tlačí a tím je jejich vytažení i zatažení velice jednoduché. Navíc pokud si pořídíte i motorizovaný navíjecí systém, k stažení či vytažení celé rolety budete potřebovat pouze stisknutí jediného tlačítka. Bazén díky tomu budete moci zakrývat v podstatě kdykoliv, po každém koupání, za nepříznivého počasí, popřípadě v noci.

Díky této lamele zamezíte vnikání nečistot, ochráníte bazén před světlem a UV zářením, které napomáhá vzniku mikroorganismů a řas. Bazén tak bude déle v čistotě a vy ušetříte za chemické přípravky. Ovšem nejen to je přednost lamelového krytí. Velkou výhodou je také jeho nosnost. Nemusíte se bát, že by lamely někdo prošlápnul. Jejich nosnost udrží i dospělého člověka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poslední velkou výhodou tohoto krytí je i schopnost udržení stálé teploty vody, která má tendenci přes noc vychladnout. Díky tomu tak můžete do bazénu skočit okamžitě po probuzení.