Vybíráme koberec

Koberec byl dříve naprosto neodmyslitelnou součástí každé domácnosti, podobně jako lino. Ovšem trendy v bydlení se mění a tak je dnes koberec především designovou záležitostí. Pojďte se s námi podívat, proč ještě není mrtvou záležitostí.

Proč koberec

Koberec má hned několik výhod, ale tou největší je zcela jistě útulnost. Koberec to prostě v sobě má, ale pozor nemluvíme tu o koberci od zdi ke zdi, mluvíme tu o hezkých a stylových kobercích, které vytvoří zajímavé rozdělení podlahy dané místnosti, skvěle se hodí k nábytku a vymezení daného prostoru, například sedací části.

Koberec je příjemný v tom, že dokáže velmi příjemně izolovat. To znamená, že nikdy nebudete mít studené nohy od chladnější podlahy, na které jsou například parkety. Zároveň je schopen udržet teplo v pokoji.

Do pokoje i chodby

Koberce vybíráme podle toho, do jaké části bytu či domu patří. Jiné koberce dáme na chodbu, kam se velmi dobře hodí nejrůznější běhouny s minimální výškou vlákna pro co nejjednodušší údržbu, které vytvoří pocit domova při příchodu z venku. Naopak do obýváků se hodí spíše větší kusové koberce, které mají vyšší vlákno, jsou měkoučké a příjemné. U nic se vyplatí investovat do přírodnějších materiálů, protože jsou více zatěžovány a toto vlákno je odolnější.

Nesmíme zapomínat ani na dětský pokoj, protože koberec je nejlepším místem pro hraní. Je měkký, takže se po něm děti mohou v pohodlní pohybovat a hrát si na něm. Navíc dobře izoluje, takže nenastydnou a některé koberce ke hře přímo vybízejí, díky svým nápaditým designům.