3 tipy pro moderní obývací pokoj

Pokud se chystáte zařizovat obývací pokoj, bude vám velmi vhod několik našich nápadů, které vám dnes představíme. Jedná se o současné trendy v interiérovém bydlení, které by neměly chybět v žádném moderním obývacím pokoji. A jaké to jsou?

1) Posuvné dveře

Ačkoliv nejsou žádnou novinkou na trhu, až nyní se dostává k slovu. Lidé totiž začali objevovat všechny výhody, které jim posuvné dveře přináší. Jednou z nich je pochopitelně úspora místa, jelikož posuvné dveře nemusíte otevírat do stran a tudíž není třeba jim přizpůsobovat rozložení nábytku v interiéru. Snadno se ovládají, takže s nimi zvládnou zacházet i malé děti. Navíc jsou vyráběny z kvalitních materiálů, které v moderním obývacím pokoji vypadají prostě skvěle. K dostání jsou v mnoha variantách, takže je z čeho vybírat. Navíc je lze šikovně propojit s nábytkem ve stejném stylu, takže dokonale splynou s okolním prostředím. Pokud tedy ještě nemáte otázku dveří vyřešenou, rozhodně by posuvné dveře vaší pozornosti neměly uniknout.

2) Atraktivní výmalba

Byly doby, kdy v obývacích pokojích byla bílá barva jakýmsi standardem. To už je ale dávno pryč a do interiérů se již na popředí dostávají barvy pastelové, které jsou velmi oblíbené i v ložnicích a dětských pokojích. Do obývacího pokoje volte takové barvy, které nebudou narušovat jeho vnímání a budou ladit s tamním nábytkem. Vyzkoušet můžete i nalepovací tapety, které nabízí mnoho motivů a barevných kombinací. Pokud se rozhodnete pro jednoduchou výmalbu, můžete stěnu později oživit interiérovými dekoracemi. Oblíbené jsou například samolepky na stěnu. Ty mohou mít podobu zvířete, rostliny, stavby nebo třeba i citátu některé ze slavných osobností. Samolepky na zeď si ale můžete nechat vyhotovit i na přání. Pokud byste rádi vaši stěnu ozdobili rodinnou fotografií, bude pro vás řešením fototapeta. Možností je zkrátka spousta. Stačí je využít.

Tip pro vás: Počítačový magazín a finanční novinky

3) Jedinečný styl

Tím hlavním, co potřebuje mít každý obývací pokoj, je bezesporu jedinečný styl. Už během zařizování pokoje byste měli mít jasno v tom, do jakého stylu budete interiér ladit. Vyberte si jednu hlavní barvu a k ní několik doplňkových. Rozhodněte se, které materiály budou ve vašem obývacím pokoji na prvním místě a kde je využijete. Pokud se rozhodnete v interiéru pro nějaké změny, vždy se snažte držet stylu, který jste si nastavili. Velmi snadno by se vám totiž mohlo stát, že postupnými drobnými změnami dosáhne úplně jiného, značně zmateného a nevkusného stylu. Tomu se snažte za každou cenu včas předejít. A jaké jsou v současné době nejatraktivnější styly? Tak především severské země zde hrají prim a tak je samozřejmé, že první příčka patří takzvanému skandinávskému stylu. Druhou pozici si drží styl rustikální, jehož poznávacím znamením je dřevěný materiál.