Kde v bytě umístit rostliny?

Zařizujete nový interiér a přemýšlíte, kam umístit všechny připravené květiny? Dobře si rozmístění květin rozmyslete, aby se jim v bytě dařilo a vy jste s nimi měli jen tolik práce, kolik chcete. Velmi také záleží na druzích rostlin, které do bytu pořizujete.

Pro sklerotiky

Pokud patříte mezi osoby, které na květiny jednoduše zapomínají, ale chtějí je mít doma, pořiďte si různé druhy sukulentů, které nepotřebují takovou péči. Umístit byste je měli na slunné místo a alespoň jednou za měsíc je potěšit zálivkou. Nepořizujte si zbytečně květiny, které byste stejně utrápili, je to škoda. Dobrou volbou je pro vás i pořízení květin řezaných, které po odkvetení můžete jednoduše vyhodit.

Proč mít květiny v interiéru?

Květiny v interiéru mají totiž jednu úžasnou vlastnost, a to je zútulnění. Dokáží rozsvítit každý pokoj a přidat do něj dávku přírody a útulnosti. Proto jich doma máme často tolik. Dobrou vlastností je také to, že produkují kyslík a čistí vzduch od těžkých kovů.

Kam květiny umístit

Květiny se jistě hodí do obývacího pokoje, na parapety či komodu. Umístit je můžete také do kuchyně, kde si na parapetu můžete vytvořit bylinkovou zahrádku a jednoduše květiny také jíst. Umístit se květiny mohou také do koupelny, ale je nutné vybírat vhodný druh květiny, která snese vlhko a tmavo. Pokud však máte koupelnu s oknem, kam proudí sluneční světlo, můžete si do koupelny dopřát i krásně kvetoucí orchideje.

Kam ne!

Vyhnout byste se měli umístění květin do vaší ložnice. Zde můžete mít jen jednu až dvě květiny. Květiny totiž přes den kyslík sice produkují, ale přes noc ho spotřebovávají, proto není vhodné je mít v místnosti, kde celou noc spíte. Květiny také nedávejte do dětského pokoje, jedná se o zcela logickou úvahu a snížení rizika zranění, ochutnání květiny či nepříjemné nehody, kterou musíte poté uklízet.